Всеукраїнська конференція затвердила резолюцію

13 грудня 2019

РЕЗОЛЮЦІЯ 

Всеукраїнської конференції
Товариства "Україна – В’єтнам"

  

     Учасники зібрання відзначили високий рівень розвитку дружніх відносин між народами України і Соціалістичної Республіки В’єтнам.

     Спільний шлях, який пройшли наші народи у складні та вирішальні для захисту незалежності В’єтнаму часи, заклав міцну основу для подальшого розвитку відносин між країнами. Вже у наш час В’єтнам не підтримав анексію Росією Автономної Республіки Крим. В’єтнамська громада України активно підтримує внутрішньо переміщених осіб, які залишили своє місце постійного проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації на Українському Донбасі.

     Конференція високо оцінила двосторонні зусилля усіх гілок влади для зміцнення та розвитку відносин, особливо в галузі економки, освіти і науки, регіонального співробітництва, міжособових відносин. Кожна з країн має значний потенціал розвитку у своєму регіоні, проте саме використання конкурентних переваг свого партнера може стати фактором додаткового сталого розвитку, зростання добробуту громадян двох держав.

     Виступаючі звернули увагу на значні успіхи Уряду В’єтнаму у розвитку економіки, зміцнення міжнародного авторитету країни як лідера в Південно-Східній Азії, зростаючий інтерес до вивчення цієї країни з боку державних, громадських та ділових кіл України.

     У зв’язку з цим конференція відзначила зростаючу необхідність активізації роботи Товариства, у тому числі щодо розвитку контактів між освітніми, науковими, культурними та економічними установами, діловими колами; інформаційний супровід в’єтнамської діаспори в Україні; проведення заходів з вивчення культури й традицій України та В’єтнаму.

     З метою найбільш активного сприяння зміцненню миру і безпеки народів, розвитку взаєморозуміння, довіри та дружби між двома країнами, розширення контактів у сфері економіки, культури, науки, торгівлі, екології і туризму, учасники конференції рекомендують Правлінню Товариства:

 1. На постійній основі надавати інформаційну і правову допомогу громадянам В’єтнаму, як перебувають на території України. Сприяти вивченню членами в’єтнамської діаспори економічних можливостей і культурних традицій України.
 2. Розробити план співпраці Товариства на 2020-2024 рр. з в’єтнамським земляцтвом в Україні, передбачивши організацію спільних заходів з вивчення в’єтнамської культури і традицій.
 3. Всебічно залучати до роботи Товариства молодь, представників урядових, економічних, культурних та наукових організацій, бізнесу.
 4. Спільно з в’єтнамським земляцтвом і Посольством Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні організувати та взяти участь у святкуванні в 2020 р. тижня В’єтнамської культури в Києві.
 5. Сприяти лібералізації візового режиму між Україною та В’єтнамом.
 6. Звернутися до державних органів В’єтнаму з проханням надати допомогу оновленні експозиції Кімнати-музею українсько-в’єтнамської дружби Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №251 з поглибленим вивченням англійської мови ім. Хо Ши Міна міста Києва.
 7. Надати сприяння в організації спільного випуску поштової марки і визначення її тематики.
 8. Організувати урочисті заходи з нагоди 130-річниці від дня народження видатного державного діяча В’єтнаму Хо Ши Міна.
 9. Сприяти поширенню у світі, в тому числі у В’єтнамі, інформації про голодомор – генодиц Українського народу.
 10. Надавати постійне сприяння інформаційному обміну між громадськими, культурними, науковими і комерційними організаціями двох країн, у тому числі через сайт Товариства (Ukraine-Vietnam.org.ua).
 11. Надавати постійне сприяння розвитку ділових контактів між підприємствами, установами та організаціями України і В’єтнаму, обміну візитами бізнес-делегацій, проведенню спільних бізнес-форумів та семінарів. Вжити заходів щодо активізації діяльності Ділової ради торгово-промислових палат двох країн.
 12. Надати, з метою стимулювання розвитку туризму, сприяння у виданні в Україні каталогу туристичних пам’яток В’єтнаму, створенню докумен-тального фільму про В’єтнам та історії українсько-в’єтнамських відносин. Спільно з Товариством дружби "В’єтнам-Україна" за участі центральних органів виконавчої влади України постійно організовувати ознайомчі тури для представників туристичних фірм України.
 13. Підготувати законодавчі пропозиції та сприяти їх прийняттю щодо правонаступництва державних нагород В’єтнаму, якими відзначені трудові колективи, навчальні заклади та об’єднання громадян, у разі їх реорганізації.
 14. Активізувати роботу з військово-патріотичного виховання українських школярів та студентів, курсантів військових навчальних закладів на прикладах мужності, героїзму та високого професіоналізму воїнів В’єтнамської Народної Армії та українських військових фахівців.
 15. Популяризувати ентузіазм в’єтнамського народу щодо відновлення країни після війни, успіхів щодо підняття національної економіки.
 16. Організовувати спеціальні урочисті проводи випускників ВНЗ України.
 17. Організовувати з нагоди ювілейних і пам’ятних дат з життя українського та в’єтнамського народів зустрічі активістів Товариства з діаспорою, ветеранами в’єтнамської війни, представниками культури та бізнесу, іншим заінтересованими особами України та В’єтнаму.
 18. Систематично публікувати в українських і в’єтнамських періодичних друкованих виданнях матеріали про розвиток дружніх зв’язків з В’єтнамом, щодо досягнень України та результатів роботи Товариства.
 19. Продовжити для забезпечення статутних цілей Товариства активну участь у формуванні та реалізації державної політики України щодо В’єтнаму, у тому числі через Громадську раду при Міністерстві закордонних справ України і Товариство "Україна – Світ".

  ________________