Літні мовні курси у В’єтнамі 2015

26 серпня 2015

     Аби зміцнити зв’язок з землею пращурів, для молодих громадян іноземних держав – етнічних в’єтнамців діє державна програма щорічних літніх мовних курсів з ознайомлення із культурними, історичними та соціальними особливостями В’єтнаму. Такі зібрання тривають 18 днів, щороку мають унікальну тематику і програму.

     Цьогорічні літні мовні курси проходили 13-31 липня під гаслом "Пишаємося Вєтнамом" ("Tự hào Việt Nam") та зібрали 162 дитини і підлітка з 21 країни. Українська делегація була найчисленнішою – 19 осіб з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Миколаєва і Донецька.

     У якості виключення, за заслуги у навчанні, учасниками табору стали й дві студентки факультету сходознавства кафедри мов і цивілізацій Далекого Сходу (спеціальність – в’єтнамська філологія) Київського національного лінгвістичного університету, які потрапили у цей табір. Для них це стало чудовою нагодою побачити на власні очі усе вивчене в теорії, удосконалити свої знання мови, спілкуючись з її носіями.

     "Протягом програми ми дуже здружилися та стали одною великою інтернаціональною сім’єю. Не було мовних, зовнішніх, політичних бар’єрів. Усі із задоволенням провели ці два з половиною тижні, які, без сумніву, запам’ятаються на все життя", – згадує учасниця зборів ВУ То Майя зі Львова.

1-1.JPG

     Учасники проїхали близько 1700 км з півночі на південь, відвідавши Ханой, Нє Ан (відомий також як Вінь), Хюе, Да Нанг, Куй Ньон, Нья Чанг, Вунг Тау та Хошимін. У столиці Вєтнаму  гостей приймав особисто Президент В’єтнаму - пан Чионг Тан Шанг.

8.jpg 7.jpg

     Концерти, зустрічі з однолітками, благодійні акції у школах-інтернатах для дітей із вадами зору та слуху, екскурсії, ігри, відпочинок на морі, нові знайомства та друзі – все це складові звичайної на перший погляд поїздки. Не обійшлося й без показу національного вбрання учасників літнього табору, де Україна була представлена на належному рівні.

9.JPG 19.jpg
 

10-1.JPG 13_cr.jpg

     Організатори намагалися максимально застосувати персональний підхід до формування програми перебування школярів і студентів у В’єтнамі. Так, Майа ВУ відвідала могилу свого діда – героя легендарної 559 бригади, військового льотчика ВУ Куанг Бінь.


18.JPG 14_cr.jpg

"В останній день у Вєтнамі було нереально стриматися від сліз. Збираючись у цей табір я не уявляла, що подорож буде такою насиченою і цікавою. Спогади, які закарбувалися у моїй пам’яті, залишатимуться протягом всього життя, мені буде завжди приємно згадувати і переглядати ці надзвичайні фотографії, відео та поринати у цю атмосферу знову", – зазначила львів’янка в’єтнамського походження.

 

Підготовлено за матеріалами
ВУ То Майї, м. Львів,
активіста Товариства
"Україна – В’єтнам"


 

 

Посилання в Інтернеті:

      http://traihevietnam.vn/

      http://daidoanket.vn/chuyen-de/chu-tich-nuoc-moi-kieu-bao-tre-se-la-mot-su-gia-van-hoa/55669

      http://ddk.vn/que-huong-hai-ngoai/chu-tich-nuoc-moi-kieu-bao-tre-se-la-mot-su-gia-van-hoa/55669

      http://ddk.vn/que-huong-hai-ngoai/be-mac-trai-he-viet-nam-2015-tu-hao-viet-nam/58749

      http://thoidai.com.vn/Khai-mac-Trai-he-Viet-Nam-2015-13-15878.html