Один з найбагатших людей В'єтнаму, що "зробив" свій статок в Україні, запустив виробництво смартфонів і будує tech-екосистему.
Найбільша за ринковою вартістю в'єтнамська компанія Vingroup (належить бізнесменові Фам Нхат Вуонг) відсвяткувала запуск своєї першої лінійки смартфонів в Хошиміні. Новий бізнес знаменує собою новий помітний крок для Vingroup, конгломерату, який вже працює в різних галузях, таких як нерухомість, роздрібна торгівля і охорону здоров'я, пише Forbes.
Президент В’єтнаму Чан Дай Куанг помер 21 вересня 2018 р. у військовій лікарні у віці 61 року після тяжкої хвороби. Про це повідомляє в’єтнамська державна інформаційна агенція.
Смерть спричинена "серйозною хворобою попри всі зусилля вітчизняних та міжнародних лікарів", йдеться у повідомленні.
Чан став президентом у 2016 р., змінивши на посту Чионг Тан Шанга. До обрання він був Міністром громадської безпеки (2011-2016 рр.). Входив до складу Політбюро Комуністичної партії В’єтнаму.
Україні з глибоким сумом сприйняли цю звістку. Товариство "Україна – В’єтнам" висловлює співчуття рідним і близьким Чан Дай Куанга та усьому братньому в’єтнамському народу в зв’язку з його смертю.
Вічна пам’ять…
З нагоди національного свята – Дня Державного Прапора України в Посольстві України в Соціалістичній Республіці В’єтнам 23 серпня 2017 р. піднято найбільший у В’єтнамі синьо-жовтий Державний Прапор України.
Величезний вплив на кухню В’єтнаму мали його історія та географічне розташування. Північ країни тривалий час була частиною Китайської імперії, центр і південь належали до Кхмерської держави. Пізніше, майже 100 років, територія країни входила до складу французького колоніального Індокитаю. Незважаючи на такий тривалий культурний "тиск" інших народів, в’єтнамська кухня зберегла свою самобутність.
На півдні країни більше полюбляють сушені трави, спеції та гострий червоний перець. На півночі до вподоби супи, смажені страви і чорний перець. Центральна ж частина відома уподобаннями до складних делікатесів. Водночас є страва, яку обожнюють у всьому В’єтнамі – це неми. Для в’єтнамців вона має таке ж значення, як для українців борщ, для італійців – піца, для японців – суші. Неми увібрали в себе світогляд, традиції та саму сутність народу, що її створив. Недарма серед в’єтнамістів панує прислів’я: "Якщо ти не куштував нем, – це означає, що ти не був у В’єтнамі, навіть якщо сто раз відвідав цю країну".
За три дні до кінця Олімпіади 2016 року В’єтнам виборов 1 золоту і 1 срібну медаль. Обидві належать стрільцю Хоанг Суань Вінь (Hoang Xuan Vinh). Набравши 202,5 очка у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів, він посів перше місце. Срібло ж заробив у стрільбі з пістолета на дистанції 50 метрів.
Для збірної В’єтнаму золота медаль стала першою в історії команди за всю історію виступу на Олімпійських іграх. До цього в’єтнамські спортсмени завойовували "срібло" в тхеквондо у 2000 році і важкій атлетиці у 2008-му.
України ж має вісім медалей: 2 золотих (спортивна гімнастика), 4 срібних (спортивна гімнастика, боротьба, фехтування і стрільба) і 2 бронзових (спортивна гімнастика та фехтування).